а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кенеф

Види и: ќенеф (м.)
мн. кенефи
Вид збор: Именка, машки род
нужник
Англиски: toilet Турски: kenef
FlexiMac
 менување на македонски глаголи