а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

квалифицира

(се) квалифицираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
1. Определи квалитет.
Англиски: qualify Албански: kualifikoj
2. (се) квалификува
Англиски: qualify Албански: kualifikoj
Употреба: Образование
Изведенки
квалифицирање ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи