а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

квазибарокен

квазибарокни
Вид збор: Придавка
Што не е вистински барок, туку направен подоцна.
Употреба: Уметност
Примери:
квазибарокна архитектура
Изведенки
квазибарок м.
(едн.)
Пример: задоцнет квазибарок и рококо
FlexiMac
 менување на македонски глаголи