а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кај-годе

Вид збор: Прилог
сеедно каде
Англиски: whereever
Примери:
Крстена вода кај-годе не се тура.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи