а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

катен

катниот
Вид збор: Придавка
1. Што е на кат.
Примери:
Катна гаража.
2. катник
Употреба: Медицина
Примери:
Катен заб.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи