а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

касационен

касациони
Вид збор: Придавка
Што се однесува на касација, што има право на касација.
Англиски: cassational
Употреба: Правда
Примери:
Касациона постапка.
Касационен суд.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи