а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

каршија

Вид збор: Прилог
Ранг: 38348
отспротива
Англиски: against
Употреба: Разговорно
Примери:
Тие живеат од каршија.
Изрази
Карши-каршија - карши-карши.