а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

карикатурално

Вид збор: Прилог
На комичен, на сатиричен начин, во вид на карикатура.
Англиски: sketchy
Примери:
Многу од вашите ликови се прикажани карикатурално.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи