а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

каниса

канисаат
Вид збор: Глагол, свршен
кани
Англиски: invite
Употреба: Дијалектен збор
Изведенки
1. канисува несв.
канисуваат
2. канисување ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи