а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

канапен

Види и: канап (м.)
канапниот
Вид збор: Придавка
Што е од канап.
Примери:
канапна торба
FlexiMac
 менување на македонски глаголи