а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

камбур

Вид збор: Именка, машки род
грбавец
Англиски: hunchback Турски: kambur
Употреба: Разговорно
Изведенки
камбур прид.
(немен.) грбав
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК