а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

казино

мн. казина
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 24981
1. Објект, просторија за забава.
Англиски: casino Албански: kazino
Употреба: Туризам
2. коцкарница
Англиски: casino Албански: kazino
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК