а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

кадровик

мн. кадровици
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 22682
кадровски референт
Употреба: Разговорно
Примери:
Ваквата политика на кадровикот предизвикала реакција кај жителите.