а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

иља

Вид збор: Прилог
Ранг: 50400
само
Англиски: only Турски: illa
Употреба: Разговорно
Примери:
Овие комшииве и родниниве твои, иља да те видат да плачеш - срцето им се полни.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК