а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

итроман

мн. итромани
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 31857
итрец
Англиски: smarty-pants
Употреба: Архаизам
Изведенки
1. итроманец м.
мн. итроманци
2. итромански прид.
итроманскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК