а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исшути

исшутат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 44589
Направи нешто да биде шуто.
Примери:
Немаа доволно време да ја исшутат сета пченка.