а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исчукан

исчуканиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 15791
Што е збудален, ненормален.
Англиски: nutty, crazy
Употреба: Разговорно
Примери:
исчукан мозок