а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исчести

исчестат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 46620
Почести некого богато, многу или почести повеќемина, сите.
Англиски: treat
Примери:
Ги исчести сите што ги сретна тој ден.