а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исчеречи

исчеречат
Вид збор: Глагол, свршен
черечи
Англиски: quarter
Примери:
Ја исчеречија уловената дива свиња и си ја поделија.