а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исчекор

мн. исчекори
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 16048
Постапка што претставува придвижување на напред, чекор пред другите.
Англиски: step forward Албански: hap para
Примери:
Направивме исчекор во економијата.