а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исчекори

исчекорат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 24374
Направи чекор напред.
Примери:
Тие исчекорија пред сите.
Изведенки
исчекорува несв.
исчекоруваат