а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исчаши

исчашат; исчашил; исчашен
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 26382
исчанчи
Англиски: dislocate
Употреба: Медицина
Изведенки
1. исчашува несв.
исчашуваат
2. исчашување ср.
глаг. им.