а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

истушира

(се) истушираат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 14129
тушира
Англиски: shower
Примери:
Се истушира набрзина и веднаш излезе.