а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

истуфка

(се) истуфкаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 48725
Се изжали, испушти извици на туфкање.
Примери:
Се истуфка зашто ја заборави чантата.