а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

истуткан

истуткани
Вид збор: Придавка
Ранг: 22217
(глаг. прид.) истутка
Англиски: crimpled
Примери:
Вади од џебовите истуткани документи со кои ги докажува своите тврдења.