а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

истоимен

истоимени
Вид збор: Придавка
Ранг: 11402
Што има исто име со некој друг или со нешто друго.
Примери:
Градот го прослави триумфот на истоимениот фудбалски клуб.