а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

истипца

истипцаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ќари пари на комар.
Употреба: Дијалектен збор
Примери:
Му ги истипцав сите пари.
истипцани комарџии
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК