а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

испцуе

испцујат; испцуј, испцујте; испцув, испцуја; испцул; (ќе) испцуев, (ќе) испцуеја; (ќе) испцуел; испцуен
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 23734
Упати некому многу пцости.
Англиски: curse
Примери:
Го испцу и си замина.
Не можеш ништо да сториш освен да ги испцуеш.