а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

испуди

испудат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 55904
Избрка некого.
Англиски: chase away
Употреба: Дијалектен збор
Примери:
Тој си ја испуди жената.