а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

испразнетост

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
испразнет
Англиски: emptiness
Примери:
Да го одвлече вниманието од испразнетоста на дадените понуди.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи