а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

испослика

испосликаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ислика во голема мера.
Англиски: photograph
Примери:
Кој сѐ не се испослика како дели хуманитарна помош.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи