а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исповрати

исповратат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 33148
Поврати во голема мера.
Англиски: vomit
Употреба: Медицина
Примери:
Исповрати сѐ што касна.