а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исповедалница

мн. исповедалници
Вид збор: Именка, женски род
Мала просторија во црква каде што се одржува исповед.
Англиски: confessional
Употреба: Црковен термин
FlexiMac
 менување на македонски глаголи