а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

испланира

испланираат; испланирал; испланиран
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 13127
Направи план.
Англиски: plan
Примери:
Го испланирав секој ден од наредната недела.