а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

испитен

испитниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 27720
Што се однесува на испит, што е наменет за испит.
Примери:
Испитни термини.
Испитна комисија.
Испитни прашања.