а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

испапа

испапаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 50008
Изеде (при обраќање кон дете).
Примери:
Ти, детуле, ќе треба уште десетина фурни леб да испапаш за да ме стасаш мене!