а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

испазари

испазарат; испазарил; испазарен
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 45739
Напазари, накупи многу, полно.
Англиски: shop Албански: blej
Употреба: Економија