а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

искористен

искористени
Вид збор: Придавка
Ранг: 10142
(глаг. прид.) искористи
Англиски: used
Употреба: Разговорно
Примери:
Искористените шишиња треба да се рециклираат.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК