а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

исконтактира

исконтактираат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 45290
1. контактира
Англиски: contact Албански: kontaktoj
2. Стапи во контакт со многумина, со сите од определено множество.
Англиски: contact Албански: kontaktoj
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК