а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

искомплексиран

искомплексираниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 52362
(глаг. прид.) искомплексира
Примери:
искомплексиран човек
Изведенки
искомплексираност ж.
Пример: Класична балканска инфериорност и искомлексираност.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК