а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

инцестуозен

инцестуозниот
Вид збор: Придавка
Што има одлики и склоност кон инцест.
Англиски: incestuous
Употреба: Правда
Примери:
инцестуозна желба
инцестуозна опсесија
Изведенки
инцестуозност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи