а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

интравенозен

интравенозниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 31733
Што се инјектира директно во вените.
Англиски: intravenous
Употреба: Медицина
Изведенки
интравенозно прил.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК