а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

интеррегнум

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Временско растојание од престанувањето на една власт до настапувањето на друга; време кога нема владетел, кога владее намесник.
Англиски: interregnum
FlexiMac
 менување на македонски глаголи