а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

интегритет

(едн.) интегритетот
Вид збор: Именка, машки род
1. Целокупност, зачувана целост.
Англиски: integrity Албански: integritet
2. Морална чистота.
Англиски: honesty Албански: ndershmëri
FlexiMac
 менување на македонски глаголи