а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

интеграција

мн. интеграции
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 10496
Поврзување на определени делови во целина поради заеднички интереси и за поуспешно дејствување.
Англиски: integration Албански: integrim
Изведенки
интеграциски прид.
интеграцискиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК