а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

инсцениран

инсценираниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 40329
Што е лажно предизвикан, наместен.
Англиски: staged
Примери:
Сите апсења беа инсценирани, наместени.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК