а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

инструментализација

инструментализацијата
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 37466
Користење како инструмент, злоупотреба.
Англиски: exploit
Примери:
Таквиот однос несомнено раѓа критични реакции за константната политика на манипулација и инструментализација на спорот со името.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК