а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

инсталатер

мн. инсталатери
Вид збор: Именка, машки род
Лице што поставува, одржува, врши поправки и контрола на определен вид инсталации.
Англиски: handyman
Изведенки
инсталатерски прид.
инсталатерскиот
Пример: инсталатерски работи
FlexiMac
 менување на македонски глаголи