а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

инкорпорира

инкорпорираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Соедини, соединува со нешто, вклучи, вклучува во својот состав.
Англиски: incorporate
Примери:
Во училишната програма треба да се инкорпорираат и современите медиуми за комуникација.
Изведенки
инкорпорирање ср.
глаг. им.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи