а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

инконтинентен

инконтинентниот
Вид збор: Придавка
Што не може да ја контролира нуждата.
Англиски: incontinent
Употреба: Медицина
Изведенки
1. инконтинентност ж.
2. инконтиненција ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи